Vaše príspevky

Dátum: 14.05.2016

Vložil: Boris

Titulok: Š Sp.

Do štátnej správy som bol pre 4 rokmi prijatý na určitú triedu s presne stanoveným opisom pracovných činností. Po roku mi pani vedúca dala nový opis pracovných činností, do ktorého mi zapracovala aj činnosť, ktorá vôbec nesúvisela s tou prácou, ktorú som vykonával. Keď som jej po troch mesiacoch oznámil, že novú prácu nebudem vykonávať, nakoľko som bol pôvodne prijatý, aby som vykonával práce uvedené v pôvodnom opise práce oznámila mi, že pre mňa inú prácu nemá. Následne mi začala odoberať agendy, ktoré som vykonával a prideľovať kolegom. Mne prestala prideľovať akúkoľvek prácu. Podobne to bolo aj s autom, ktoré som mal pridelené do starostlivosti. Prestala mi prideľovať jazdy, jazdil kolega, ja som sa stal iba upratovačom služobného auta a chodil som na konci mesiaca iba natankovať. Boli aj situácie, keď pani vedúca prišla do kancelárie a oznámila mi aby som si našiel nejakú jazdu autom. Na moju otázku, či ja ako radový referent si mám nájsť nejakú jazdu a kam, odpovedala mi, že je to moja vec. Pred mesiacom mi zobrala poslednú agendu, bez akéhokoľvek odôvodnenia. Keď som sa dožadoval spätného pridelenia pôvodných agend a oznámenia dôvodu prečo mi všetky agendy zobrala neodpovedala mi. Iba som sa dozvedel, že pred kolegami ma ohovára, vraj čo si to dovoľujem pýtať agendu a prácu, že nechcem nič robiť a iba vysedávam v kancelárii. Keď som si pýtal prácu nepridelila mi, keď som sa pýtal na dôvody odňatia mojich agend neodpovedala mi. Tento stav bez práce je dlhodobý a ubíjajúci, sú to prebdené noci, nespavosť, pocit Je to mobbing alebo bossing?





Späť na diskusiu

Kontakt

MOBBING a BOSSING

Stojíme na vašej strane!