PRAVIDLÁ PRIDÁVANIA DISKUSNÝCH PRÍSPEVKOV

  1. Za obsah diskusných príspevkov zodpovedá ich autor. Ten berie na vedomie, že nie je povolené zasielať príspevky, ktoré sú v rozpore so všeobecne záväznými právnymi predpismi SR a v tiež v rozpore so všeobecne platnou morálkou a etikou. Prevádzkovateľ ich však monitoruje a vyhradzuje si právo príspevky porušujúce tieto pravidlá alebo platné zákony mazať, upravovať, príp. blokovať ich autorom prístup na ich pridávanie.
  2. Príspevky nesmú obsahovať obscénnosti alebo vulgarizmy.
  3. Príspevky nesmú obhajovať alebo podnecovať násilie, fanatizmus, rasizmus, nenávisť ku konkrétnym ľuďom alebo ku skupinám obyvateľov, najmä k etnickým alebo náboženským skupinám.
  4. Príspevky nesmú obsahovať obsah, ktorý ohrozuje fyzický, psychický, alebo morálny vývin maloletých, alebo narúšať ich duševné zdravie a emocionálny stav.
  5. Príspevky nesmú propagovať vojnu alebo opisovať kruté alebo inak neľudské konanie spôsobom, ktorý je ich nevhodným zľahčovaním, ospravedlňovaním alebo schvaľovaním.
  6. Príspevky nesmú obsahovať súkromné, citlivé alebo identifikačné informácie (osobné údaje) o ostatných autoroch príspevkov, resp. o akýchkoľvek tretích stranách.
  7. Príspevky nesmú obsahovať hrozbu fyzického napadnutia alebo fyzickej likvidácie inej osoby.
  8. Príspevky nesmú propagovať komerčné produkty alebo súkromné firmy alebo zverejňovať odkazy na ich webové stránky.
  9. Príspevky nesmú byť písané v cudzom mene.
  10. Príspevky nesmú obsahovať text, ktorých autorom nie je samotný prispievateľ. Taktiež je zakázané vkladať obsah, ktorý porušuje autorské práva.

Ďakujeme vám, že pri pridávaní diskusných príspevkov budete dodržiavať vyššie uvedené pravidlá. Vyhradzujeme si právo kedykoľvek ich upraviť, preto vám odporúčame ich opakovane sledovať a ubezpečiť sa, že konáte v ich súlade.


Vaše príspevky

Dátum: 29.01.2014

Vložil: výsledok

Titulok: Miriam a TSK

POZOR !!!

Súdny spor medzi Miriam B. a TSK

Výsledok súdneho sporu:

Navrhovateľka neuspela - Okresný súd Trenčín správanie jej nadriadenej nepovažoval za diskriminačné, nakoľko sa neprípustne správala k viacerým zamestnancom a nie len voči nej. Zaujímavé zdôvodnenie - prinajmenšom škandalózne.

Odporcovi však neboli priznané trovy konania.


"Z výsluchu svedkom bolo preukázané, že nadriadená Mgr. D sa správala aj k ostatným referentom odboru školstva tak ako k navrhovateľke v namietavých oblastiach, teda na pracovných poradách, prístupu k podriadeným, zadávaní pracovných úloh, pracovných príkazov, čerpaní dovoleniek, udeľovaní odmien a priepustiek k lekárovi. Teda išlo o rovnaké zaobchádzanie Mgr. D k referentom vrátane navrhovateľky, čím nedošlo k vzniku diskriminácie...."

Súdny spor bude pokračovať na Krajskom súde.

Odpovedať

—————

Dátum: 29.01.2014

Vložil: oko

Titulok: súdny spor

Dnes prebehlo na Okresnom súde v Trenčíne úvodné súdne pojednávanie vo veci neplatného skončenia pracovného pomeru medzi úradom v Trenčianskom kraji (odporcom) a bývalým zamestnancom jeho odboru (navrhovateľom). Bol vypočutý navrhovateľ. Na najbližšie pojednávanie budú predvolaní a vypočutí svedkovia (v prospech úradu budú vypovedať tí zamestnanci, ktorí sa podieľali na zdokumentovaní údajných "prešľapov" navrhovatela). Právny zástupca navrhovateľa požiadal Okresný súd Trenčín, aby právnemu zástupcovi odporcu (súkromná advokátska kancelária) neboli priznané súdne trovy odvolávajúc sa na nález Ústavného súdu v Košiciach, ktorý potvrdil, že ak má organizácia platená z daní občanov SR vlastných právnikov, nie je dôvod, aby sa dala zastupovať komerčným právnym zástupcom.

Výňatok z nálezu ÚS:

Výrok o nepriznaní úhrady trov konania, ktoré v tomto prípade predstavovali náklady na trovy právneho zastúpenia odporcu komerčným právnikom, odôvodnil súd tak, že tieto náklady nepovažoval za „účelne“ vynaložené, keďže „Právny zástupca odporcu vykonáva právne služby pre odporcu na základe paušálnej odmeny, odporca naviac má zriadené právne oddelenie a preto by podľa názoru súdu náhrada trov konania práv. zást. odporcu podľa § 149 O. s. p. neplnila predpoklad účelne vynaložených nákladov...“.

„I keď trovy právneho zastúpenia sa všeobecne považujú za účelne vynaložené trovy, v tomto konkrétnom prípade, keď Ministerstvo xxx disponuje viacerými pracovníkmi, ktorí majú právnické vzdelanie, neexistuje dôvod na to, aby žalovaný využíval služby komerčného právnika.“

Za vzniknutú situáciu (súdny spor) môže podľa navrhovateľa jeho bývalá šéfka, ktorá ho dlhodobo šikanovala s jediným cieľom - nedobrovoľný odchod zo zamestnania. Budeme určite svedkami zaujímavých skutočností.

Odpovedať

—————

Dátum: 07.01.2014

Vložil: Rastislav

Titulok: Bossing a produktivita

Aký je rozdiel medzi tvrdou a poctivou prácou? Skúste tvrdo ukladať vajcia do krabičiek a skúste ich ukadať poctivo. Bosseri uznávajú iba tvrdú prácu," rýchlo rýchlo rýchlo". Znalí technologických postupov, uznávajú poctivú prácu," rob presne podľa tohoto návodu". Pokiaľ ide o smetisko, tak tam sa bossing ešte môže chytiť, ale pokiaľ ide o výrobu napríklad brzdových kotúčov tak potom .... . Mal som takú vedúcu, z 2 kamionov reklamácii ročne sa stali 2 kamióny reklamácii mesačne. Zamestnávatelia by si mali skutočne dobre premyslieť, čím a ako budú zamestnancov motivovať.

Odpovedať

—————

Dátum: 07.01.2014

Vložil: Rastislav

Titulok: Bossing a trest

Títo Bosseri by mali mať nepodmienečné tresty a nech si to skúšajú v Leopoldove aspoň 3 roky.

Odpovedať

—————

Dátum: 18.12.2013

Vložil: Kikuš

Titulok: všetko zlé je na niečo dobré

Klobúk dole pred dotyčným, ktorý znáša už toľko rokov bossing. Bráni sa však vynikajúco a prefíkaným spôsobom, pričom využíva infantilnosť bossera, čoho dôkazom je postupné a logické získavanie listinných dôkazov. Ťažkú situáciu dokázal využiť vo svoj prospech, keď si na základne vlastných skúseností s týmto sociálno-patologickým javom dokázal zvýšiť svoju odbornú kvalifikáciu. Ako sa hovorí: Všetko zlé je na niečo dobré. Dotyčný je toho jasným dôkazom.

Odpovedať

—————

Dátum: 28.12.2013

Vložil: Adka

Titulok: Re:všetko zlé je na niečo dobré

Pane Bože, čo tam ešte robí pani Helena, veď to sa už nedá ani čítať, čo ona dokáže voči svojim podriadeným. Človek ktorý je takýto bosser nemá čo robiť na pracovisku a riadiť tak citlivú oblasť ako sú sociálne služby a sociálna pomoc. Trpia najmä občania, ktorí sú na tieto služby odkázaní ako to uvádza dotyčný pracovník. Držím palce obetiam,, bossera Helena."

Odpovedať

—————

Dátum: 06.12.2013

Vložil: Slávka

Titulok: mobbing a bossing sú problém

Je nespochybniteľné, že mobbing a bossing sa na našich pracoviskách vyskytuje. Je len otázkou času, kedy bude musieť aj naša spoločnosť prijať právne normy na ochranu šikanovaných zamestnancov, tak, ako ich prijali vo vyspelej západnej Európe. Čoraz častejšie sa v médiách objavujú prípady šikanovania (školstvo, zdravotníctvo a pod.). Tento fenomén narastá a náš systém sa bude musieť s ním popasovať, či chce, alebo nechce.

Odpovedať

—————

Dátum: 02.12.2013

Vložil: fano

Titulok: mobbing a bossing

Zamestnávatelia, spamätajte sa ! Neakceptujte bosserov. V konečnom dôsledku sú zodpovední za zníženú efektivitu práce a ešte k tomu Vám robia hambu. Veď ktorá inštitúcia túži byť v médiách označovaná za tú, ktorá šikanuje svojich zamestnancov? Šikanovaní, bráňte sa. Aj súdnou cestou.

Odpovedať

—————

Dátum: 27.11.2013

Vložil: katka

Titulok: bosser

Takych ludi, ako je "veduca" Helena je na uradoch mnozstvo. Je len smutne to, ze vedenie ich akceptuje a dokonca chrani ako bobrov v tatrach. Pritom oni su pricinou toho, ze organizaciam sa znizuje efektivita prace a za znizovanie efektivity im este aj kralovsky platia nie len priplatkami za riadenie, ale aj vysokymi odmenami za "vynikajuce" pracovne vysledky (niekedy aj pocas dlhodobej marodky ako v pripade veducej skolstva). Nastastie sa objavuju prve odvazne lastovicky, ktore su ochotne proti nim bojovat ako napr. pani Miriam B., alebo clovek, ktory zverejnuje svoj pribeh. Dufam, ze dotycny bosser sa v tom pribehu spozna a nech ho mrle zeru, ze o nom citaju v ramci celeho Slovenska. Len tak dalej. Dobry napad.

Odpovedať

—————

Dátum: 15.12.2013

Vložil: Janka

Titulok: Re:bosser

Je zarážajúce, že takýto ľudia robia na vedúcich miestach a ešte v sociálnej oblasti. Pani Helena sa miesto odbornosti predvádza na ľudoch, ktorí sú jej nepohodlní, preto dúfam, že nový šéf urobí poriadok s takými ako je vedúca HELENA. Dotyčný bosser nerieši či o ňom niekto bude čítať rieši len aby uspokojil svoje potreby a moc, ktorú jej vlastne umožnil jej zamestnávateľ, a nevidí, že takýto človek nemá čo hľadať na takom mieste. Ako potom môže riadiť sociálne zariadenia?

Odpovedať

—————